דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

המלצה על הספר "יערב שיחי"

הרב אלי רייף

"חיבה מיוחדת יש לי לרב יעקב אריאל. לזכרונות ילדות יש השפעה רבה על האדם. גדלתי בכפר מימון. הוא היה רבו הראשון של הישוב. מגדולים שבדור וממעצבי התפישה הלכתית של הציונות הדתית כיום. הנהגתו השפיעה רבות על דמותו של הכפר, ומשפיעה עד היום על תפישת התפקיד הרבני שלי. לכן שמחתי כמוצא שלל רב על הספר 'יערב שיחי', שבו באה לידי ביטוי משנת חייו וזכרונותיו.
הספר ערוך כמקבץ שיחות שנערכו עימו ע"י הרב אהרלה הראל בהוצאת דברי שיר. מומלץ.

הספר מלא וגדוש. אביא מעט פנינים:

"חובתנו לשמור על הציונות הדתית כמסגרת אחת, ובפרט מוטלת חובה זו על בני התורה. עליהם מוטלת אחריות כבדה יותר. עליהם להיזהר שלא לנתק את החבל כדי שגם אלה שאינם בני תורה לא ירגישו עצמה דחויים ומנותקים חלילה מהתורה"

"ברגע שאתה שובר את המסורת אתה שובר את הערכים...במעברות בהתחלה היה רצון לשבור את המסורת...גם אנחנו עשינו טעויות רבות, חשבנו שבאים לישיבה שהיא בסגנון שלנו, ולכן הקריאה בתורה ונוסח התפילה יכולים להיות ישראלים אשכנזיים, והם (בני עדות המזרח) יתרגלו לזה. התברר שטעינו...תפסתי שטעינו ושחייבים לשלב. בליל יום כיפור עשינו את כל התפילה האשכנזית ואת כל התפילה הספרדית".

"לדעתי מגזימים היום בישיבות בהעמקה מקומית. מרוב עיסוק בהבנת כל הסברות בגמרא ובמפרשים ההספק קטן מדי".

"הנושא שמטריד אותי יותר מכל הוא המצב באקדמיה. אם לא נכניס את התפיסה שאפשר להיות איש אקדמיה מתוך עבטדת ה' ניצור דיכטומיה בין אקדמיה ליהדות...צריך שהסטודנטים יהיו מאוגדים בחבורות של עובדי ה'...אין בקמפוסים הנהגה רוחנית, הציבור הדתי מפוזר ומפורד...צריכים מסגרת חברתית שבה לכל אחד תהיה תודעת שליחות...כרגע כל אחד מתמודד עם בעיותיו לבד, וכתוצאה מזה רבים נשחקים"

"הרב נרי'ה...יעץ לי: 'תיזהר לכשתהיה רב - אל תגרר לעסקנות. העסקנות תמשוך אותך יותר מדי, תישאר רב, תלמד ותלמד".


lock
קנייה מאובטחת
truck
משלוחים חינם
בקנייה ב149 ₪ ומעלה
Acall
שירות לקוחות
מעולה וזמין תמיד לשירותכם
tag
עד 12 תשלומים
בדברי שיר אוהבים תרבות יהודית
אנחנו אוהבים ספרים. ספרי קודש עתיקים המהווים בסיס לכל ארון ספרים יהודי, וספרי קודש של רבני דורנו. ספרי ילדים עם מסרים חינוכיים, וספרי נוער המדברים בשפתם ו'תופסים' אותם במקום בו הם נמצאים. אנחנו אוהבים סיפורי צדיקים וספרי קומיקס, ספרות 'כבדה' ומקצועית וספרות קלילה הנוגעת במקומות הטובים של החיים. אנחנו מתרגשים בכל פעם שאנחנו מריחים ספר חדש. אנחנו באמת אוהבים ספרים.
סל הקניות שלי
משלוח
הנחה
סה"כ
צפה בסל הקניות המשך לקופה

לא נמצאו פריטים בסל
לחץ כאן להמשך שיטוט באתר