דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג לחיפוש תפריט נגישות

חג שמח: אלו הספרים שירתקו את ילדיכם בחגים

אין מועד יותר מרגש ומיוחד מהמועדים בהם אנחנו נוהגים לציין את חגי ישראל. החגים הם חלק מהמסורת היהודית, והם מגוללים את סיפורו של העם, לטוב ולרע. על מנת להקנות לילדים ידע אודות החג, כמו גם להרחיב את אופקיהם, מומלץ לרכוש ספרי ילדים באווירת חגי ישראל, ולכן, אספנו בעבורכם את הספרים המומלצים ביותר. שנתחיל?

חגי תשרי – ושמחת בחגך!

את השנה החדשה, אנו פותחים עם חגי תשרי, כשבין היתר אנו מציינים את יום כיפור. ביום זה נהוג לקרוא את ספר יונה מכמה וכמה סיבות, ביניהן משום שהספר עוסק בחטא ובכוחה של התשובה. על כן, נמליץ על "ספר יונה לילדים" שנכתב על ידי ג'קי ירחי, והוא מאגד בתוכו את סיפורו של יונה לצד לקחים חינוכיים והעצמת כוחה של התורה בחיינו. באמצעות הספר תוכלו להקנות לילדים מידע אודות הסיפור, ולקרב אותם אל התורה וחשיבותה.

פה נעצור להמליץ על שני תקליטורים ייחודיים, שאמנם אינם ספרים, אך בהחלט מומלצים לילדים לכבוד חגי תשרי: "בגן של דודו (9) – ושמחת בחגך" וגם "בגן של דודו (8) – שנה טובה". שני התקליטורים מגישים לילדים את תכני החג באופן קליל ומיוחד, ומסייעים להרחיב את אופקיהם בנושא.

 

חנוכה – "שמונה ימים שמנו נתן"

חג החנוכה נחשב לחג ייחודי וחשוב בעבור היהודים ולו בשל נס פך השמן. לכן מוטב לרכוש לילדים ספרים באווירת החג כמו "הגיע הזמן – ניצחון האמונה" מאת נתנאל ובת-אל אפשטיין, שהרי מדובר בספר קומיקס מדליק במיוחד, שמעביר לילדים את סיפור החג בנימה משעשעת וחיננית. כמו כן, תוכלו לרכוש את הספר "שימי הכד הקטן" מאת בתיה קירשנבאום אוסטרבך המעוטר בשלל איורים נפלאים.

 

פורים – "ליהודים הייתה אורה ושמחה"

החג השמח והצבעוני ביותר במסורת היהודית, הוא לא אחר מאשר חג פורים. אחד ממאפייניו הבולטים של החג הוא קריאת מגילת אסתר, ולכן מומלץ לרכוש לילדים את הגרסה המצוירת של המגילה, שמציגה את הסיפור בצורה פשוטה ומרתקת. אפשרות נוספת היא הספר "פורים מאחורי הקלעים" שמאפשר לילדים לקרוא את סיפור המגילה בהומור וחן, לצד איורים שממחישים את השתלשלות העניינים. עוד מומלץ לרכוש את הספר "אסתר המלכה ושרביט המלוכה" של רחלי פליישון, המספר את הסיפור של הילדה אסתר, שרוצה להתחפש לאסתר המלכה, וגם את "אילו וכאילו" של מ. ספרא.

אגב, אם אתם מחפשים ספר באווירת החג לפעוטות, נציין כי "פורים לגיל הרך" הוא הספר האידיאלי ביותר בעבורכם.

 

פסח – מעבדות לחירות

בין הניקיונות וביעור החמץ, כדאי לדעת שיש לא מעט ספרי ילדים נהדרים לחג, כאלה שמספרים על סיפור יציאת מצרים ומעניקים לילדים פתח להכיר מקרוב את סיפורו של העם היהודי. ספרים כמו "יציאת מצרים – סבא מספר על פסח" מאת מירה וינשטיין, "פסח במקדש" של ח. שנהב וגם "הגיע הזמן 5 – יוצאים לחופש" פרי עטם של נתנאל ובת-אל אפשטיין, מהווים ספרי ילדים מצוינים לחג, ואף תוכלו להעניק אותם לילדים במעמד מציאת האפיקומן או כמתנה לפסח.

כידוע, בליל הסדר נהוג לקרוא בהגדה, ולכן רצוי לרכוש הגדות מדליקות וייחודיות, שמתאימות לא רק לילדים, אלא לכל המשפחה, כמו "הגדה בהפרעה" של מתן צור ואלחנן בן אורי או "הגדה של פסח – הסיפור המצויר" מאתר ג'ורדן ב. גורפינקל וארז צדוק.

 

שבועות – ארץ זבת חלב ודבש

חג השבועות, אותו אנו מציינים מידי שנה בחודש סיון, הוא חג ייחודי שבו נהוג בין היתר, לאכול דברי חלב ומאכלים חלביים. אחד הספרים האידיאליים ביותר לחג הוא "יואש עולה למקדש" של ח. שנהב. נוסף לכך, מומלץ לצפות בתקליטור "בגן של דודו (12) – שבועות" ולאפשר לילדים ללמוד באופן ויזואלי על אודות החג.

הכינו את עצמכם מבעוד מועד לחגים, והצטיידו בספרי ילדים קלילים ומרתקים, בין אם מדובר בספרים מאוירים, ספרים עלילתיים או ספרי קומיקס. אין ספק שהספרים הללו יסייעו לכם ללמד את הילדים את המשמעויות של חגי ישראל, ויתרמו להעשרתם באופן משמעותי. חג שמח!


lock
קנייה מאובטחת
truck
משלוחים חינם
בקנייה ב149 ₪ ומעלה
Acall
שירות לקוחות
מעולה וזמין תמיד לשירותכם
tag
עד 12 תשלומים
בדברי שיר אוהבים תרבות יהודית
אנחנו אוהבים ספרים. ספרי קודש עתיקים המהווים בסיס לכל ארון ספרים יהודי, וספרי קודש של רבני דורנו. ספרי ילדים עם מסרים חינוכיים, וספרי נוער המדברים בשפתם ו'תופסים' אותם במקום בו הם נמצאים. אנחנו אוהבים סיפורי צדיקים וספרי קומיקס, ספרות 'כבדה' ומקצועית וספרות קלילה הנוגעת במקומות הטובים של החיים. אנחנו מתרגשים בכל פעם שאנחנו מריחים ספר חדש. אנחנו באמת אוהבים ספרים.
סל הקניות שלי
משלוח
הנחה
סה"כ
צפה בסל הקניות המשך לקופה

לא נמצאו פריטים בסל
לחץ כאן להמשך שיטוט באתר